O nás

Filmová produkčná spoločnosť Hulapa film bola založená v roku 2010 režisérkou a producentkou Ivetou Grófovou, s hlavným zámerom realizovať jej autorské filmy. Tento producentský prístup zacielený na menší počet náročných a zároveň umelecky ambicióznych celovečerných titulov poskytuje týmto projektom ideálne zázemie pre dôsledný vývoj a úspešnú realizáciu.

Hlavným cieľom spoločnosti Hulapa film je vytvorenie kvalitných hraných a dokumentárnych filmov, ktoré oslovia prestížne filmové festivaly a ozvláštnia portfólio slovenských kinematografických diel.

Iveta Grófová

Iveta Grófová

režisérka / scénaristka / producentka

Iveta Grófová režisérka / scénaristka / producentka Na bratislavskej Vysokej škole múzických umení študovala v Ateliéri animovanej tvorby, z ktorého prestúpila do Ateliéru dokumentárnej tvorby, kde ukončila magisterské a doktorandské štúdium. V roku 2010 založila filmovú produkčnú spoločnosť Hulapa film, s hlavným zámerom realizovať jej autorské filmy. Režírovala krátke dokumenty Aspoň že tak, Politika kvality, Nazdar partička, Gastarbeiteri, krátky animovaný film Bolo nás 11, časozberný tv dokument pre ČT o slobodných matkách Blues pro sólo matky, dokumentárnu roadmovie Denník plavby Moniky Kompaníkovej. Jej celovečerným hraným debutom je snímka Až do mesta Aš (2012), ktorá mala svetovú premiéru na filmovom festivale v Karlových Varoch ako otvárací film súťažnej sekcie „Z Východu na Západ“ a získala národnú nomináciu na Oscara. Film bol uvedený na mnohých medzinárodných festivaloch a získal viacero ocenení. Jej druhý hraný celovečerný film Piata loď (2017) podľa rovnomennej knihy Moniky Kompaníkovej, mal svetovú premiéru na MFF Berlinale, kde získal ocenenie Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus a stal sa slovenským kandidátom na Európsku filmovú cenu. Rovnako jako jej debut, film Piata loď bol uvedený na mnohých medzinárodných filmových festivaloch a získal významné ocenenia.

Zuzana Bieliková

Zuzana Bieliková

produkčná manažérka / predaj a festivaly

Zuzana Bieliková produkčná / sales & festivals Zuzana Bieliková vyštudovala Vysokú školu múzickych umení v Bratislave s titulom bakalár a FAMU v Prahe s titulom magister. Už počas štúdia inklinovala k prehlbovaniu skúseností v odbore filmovej a televíznej produkcie a distribúcie, čo ju priviedlo k štúdiu na filmovej univerzite v Lisabone (ESTC) a ku stáži v produkčnej spoločnosti Madragoa Filmes. Počas štúdia a po skončení VŠ spolupracovala na študentských a profesionalnych filmoch, videách a reklamách. V roku 2013 úspešne absolvovala kurz Marketing & Medzinárodná distribúcia na Media Business School. Pri svojej profesionálnej kariére nadobudla skúsenosti na rozličných poziciách ako napríklad asistenkta produkcie, vykonná produkcia, práca na filmovom festivale a medzinárodný predaj. Vďaka práci s medzinárodným predajom filmov (Simply Cinema, Taskovski Films, Negativ) získala dobrú znalosť o aktualnej situácii na televiznom a filmovom trhu. Má skúsenosti s prípravou na najväčšie filmové a televizne trhy (Marché du film, EFM Berlin, Discop) a tiež širokú databázu kontaktov na filmových expertov, predajcov,distribútorov a producentov. Je tiež aktívna ako filmová novinárka, pričom spolupracuje predovšetkým s filmovým časopisom „Kinečko“.


Tvorba stránok: Enjoy :)