Piata loď

Piata loď

Dráma, 85 min.

Krajina pôvodu: Slovensko, Česko,
Vyrobili: Hulapa film, endorfilm
V koprodukcii s: Katapult Film, Rozhlas a televízia Slovenska, Silverart
Distribučná spoločnosť: CinemArt SK, CinemArt a.s.
Producenti: Katarína Krnáčová, Iveta Grófová, Jiří Konečný
Koproducenti: Péter Reich, Iván Angelusz, Tibor Búza


www.filmpiatalod.sk



SALES AND FESTIVALS:
Arnaud Godart – Loco films
+33 6 15 90 18 19
international@loco-films.com
Pozri trailer

Film PIATA LOĎ mal svetovú premiéru na MFF Berlinale, kde získal ocenenie Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus a stal sa národným kandidátom na Európsku filmovú cenu v roku 2017. Bol uvedený na mnohých medzinárodných filmových festivaloch, kde získal viacero ocenení.

OCENENIA
– cena za najlepší film Krištáľový medveď v sekcii Generation Kplus – Berlin International Film Festival, Nemecko
– cena za najlepší film Golden Silk Road Feature Films of the Year – 4th Silk Road IFF, Fuzhou, Čína
– GRAND PRIX –  Tallinn Black Nights Festival’s side for Youth – Just Film Festival, Estónsko
– cena za najlepší film podľa mládežníckej poroty – Tallinn Black Nights Festival’s side for Youth – Just Film Festival, Estónsko
– Ceny Nadácie Tatrabanky za umenie 2017 – hlavná cena za réžiu pre Ivetu Grófovú v kategórii Audiovizuálna tvorba, film, TV
– cena za najlepší scenár – Olympia Int’l Film Festival, Grécko
– cena ECFA (European Children’s Film Association) – Olympia Int’l Film Festival, Grécko
– cena za najlepší herecký výkon – Zlín Film Festival, Česká Republika
– cena za najlepší film podľa poroty rodičov – Cinema in Sneakers Film Festival, Poľsko
– cena od kinodistribútorov v Poľsku – Cinema in Sneakers Film Festival, Poľsko
– cena za najlepší film v hlavnej medzinárodnej súťaži “Jej pohľad” – Park Film Fest IFF Trenčianské Teplice, Slovensko
– cena za najlepší herecký výkon – Neisse Film Festival, Nemecko
– cena za najlepší film – Czech & Slovak Film Festival of Australia
– zvláštne uznanie za film Piata loď – Detský televízny a filmový festival Oty Hofmana 2017, Česká Republika
– zvláštne uznanie za herecký výkon – Detský televízny a filmový festival Oty Hofmana 2017, Česká Republika
 
FESTIVALY
Armenia – Rolan Int’l FF for Children and Young People
Austrália – Czech & Slovak Film Festival of Australia
Belgicko – Oostende Film Festival, Taste of Europe selection
Bielorusko – Minsk Int’l Film Festival Listapad, children and youth film competition „listapadzik“
Bosna a Hercegovina – Sarajevo Film Festival, Children’s Programme
Brazília – Mostra Internacional de Cinema, Sao Paulo, New Directors Competition
Chorvátsko –  V.B.Z.
Česká Republika – Zlin Film Festival, Medzinárodná súťaž hraných filmov pre deti
– Detský televízny a filmový festival Oty Hofmana 2017
– MFF Karlovy Vary 2017, České filmy 2016–2017
– Finále Plzeň 2017, Na vlne 2017
– Kino na hranici, Český Těšín
Čína – 4th Silk Road IFF, Fuzhou, sekcia Film Panorama
Dánsko – CPH:PIX, sekcia rodinné filmy
Spojené Arabské emiráty – DUBAJ – DIFF365
Egypt – Cairo IFF, Festival of Festivals, Medzinárodná Panoráma
Ekvádor – La Orquidea FF, súťaž celovečerných filmov
Estónsko – Just Film Festival (Tallinn Black Nights Festival’s side for Youth – Just Film Festival), sekcia Youth
Francúzsko – Festival du Film d’Arras, Výber filmov z Východnej Európy
Grécko – Greece Olympia Festival – Pyrgos, Medzinárodná Súťaž
Holandsko – CINEKID Amsterdam
Írsko – Cinemagic, Belfast
Taliansko – Giffoni Film Festival, Edícia 2017
– Festival Piccolo Grande Cinema, Milan
Japonsko – Skip City, Int’l Digital Cinema Festival, Medzinárodná súťaž hraných filmov
Južná Kórea – Jeonju Int’l FF, Jeonju Dome Screening
Kosovo – PriFest – Prishtina Int’l Film Festival, súťaž Európsky program
Luxembursko – CINEAST, Central and Eastern European Film Festival
Litva – Scanorama, European Film Forum, sekcia Crossing Europe
Nemecko – Berlin Int’l Film Festival, Generation Kplus
– Neisse Film Festival , súťaž celovečerných hraných filmov
– Little Big Films Children’s FF
Peru – Al Este Del Plata Film Festival
Poľsko – Cinema in Sneakers Film Festival
– Lublin Film Festival
– Ale Kino! International Young Audience FilmFestival  in Poznan
Rumunsko – Transsylvania IFF, sekcia Educatiff
– KINOdiseea FF
Slovinsko – Kinodvor
Slovensko – Art film fest Košice
– Park Film Fest IFF Trenčianské Teplice, súťažná sekcia „Jej pohľad“
– Festival slovenského filmu 2017 – Poproč
– 4živly Banská Štiavnica
– 7×7 Minifestival európskeho filmu
Turecko – Antalya Film Festival, Gala premietanie
– Flying Broom International Women’s Film Festival, Ankara
– Visegrad Kultur Festivali
Ukrajina – Book Arsenal
USA – AFI Fest, Euro Showcase

Hrajú: Vanessa Szamuhelová, Matúš Bačišin, Katarína Kamencová, Johanna Tesařová, Martina Sľúková

Réžia: Iveta Grófová
Scenár: Marek Leščák a Iveta Grófová
Kamera: Denisa Buranová
Hudba a zvukový dizajn: Matej Hlaváč
Strih: Tono Fabian
Zvuk: Tobias Potočný
Kostýmy: Martina Čerňáková
Vedúca produkcie: Daša Parízková
Vedúca výroby: Kristína Majorošová


Tvorba stránok: Enjoy :)